Skip navigation

„Dyson“ tiria oro kokybę

„Dyson“ oro kokybės projektas aprūpina miestų gyventojus - nuo žurnalistų iki tėvų ir fitneso specialistų - mūsų oro kokybės kuprinės prototipu. Jiems atliekant įprastus darbus, kuprinėje renkami oro kokybės duomenys, padedantys mums suprasti, kaip keičiasi užterštumo lygis, kai gyvename kasdienį gyvenimą.

Miesto vaizdas iš oro

Sydney

„Dyson“ tiria oro kokybę: Sidnėjus

Po Australiją nusiaubusių krūmynų gaisrų ir COVID-19 lokauto padarinių australams kaip niekada anksčiau tapo svarbi oro kokybė namuose ir už jų ribų. Sidnėjuje gyvenanti dviejų vaikų mama Lėja naudojo "Dyson" oro kokybės kuprinę, kad fiksuotų duomenis apie asmeninį oro taršos poveikį kasdienės rutinos metu.

Lėja su šeima Sidnėjaus paplūdimyje su oro kokybės kuprine

Leah duomenys parodė, kad kasdienės įprastinės veiklos, pavyzdžiui, maisto gaminimo, valymo ir važiavimo automobiliu, metu užterštumo lygis padidėjo. Visą ataskaitą skaitykite čia.

"Naudodami unikalų algoritmą išsamiems pranešimams apie oro taršą apdoroti, ši naujoviška technologija leidžia stebėti oro kokybę patalpose, lauke ir kelyje. Be to, visa tai telpa į kuprinę."

Alex Knox „Dyson“ aplinkosaugos skyriaus viceprezidentas

„Dyson“ oro kokybės kuprinė

Tyrimų tikslais sukurta „Dyson“ oro kokybės kuprinė yra ilgametės patirties ir oro valymo technologijų tyrimų rezultatas. „Dyson“ inžinieriai perdirbo mūsų valytuvų jutiklių technologiją, todėl ji tapo mažesnė, lengvesnė ir nešiojama - idealiai tinka oro kokybei matuoti keliaujant.

Trys kuprinėje esantys jutikliai duomenims apdoroti naudoja unikalius algoritmus. Pirmasis matuoja temperatūrą ir drėgmę. Antrasis aptinka dujas, pavyzdžiui, azoto dioksidą (NO2). Trečiasis naudoja lazerius, kad aptiktų KD2,5 ir KD10. Šie duomenys sujungiami su informacija, gauta iš įmontuoto GPS, ir taip sukuriamos ataskaitos apie oro kokybę.

Kuprinė su joje esančios technologijos atvaizdu

Dažniausiai miestuose aptinkami teršalai

 • PM10

  PM10

  Potencialiai kenksmingos žiedadulkės ir alergenai.

 • Azoto dioksidas

  Azoto dioksidas (NO2)

  Didelė koncentracija aptinkama netoli kelių.

 • PM2.5

  PM2.5

  Mikroskopinės dalelės, susidarančios dėl pramonės išmetamų teršalų ir deginamos medienos. Jos gali prasiskverbti giliai į kvėpavimo takus.

Teršalai kelia problemų ne tik lauke.

„Dyson“ valytuvuose naudojama ta pati išmanioji jutimo technologija, skirta aptikti ir surinkti patalpose esančias daleles ir dujas.

„Dyson“ Pure Hot + Cool