„Dyson“ tiria oro kokybę
„Dyson“ oro kokybės projektas aprūpina miestų gyventojus - nuo žurnalistų iki tėvų ir fitneso specialistų - mūsų oro kokybės kuprinės prototipu. Jiems atliekant įprastus darbus, kuprinėje renkami oro kokybės duomenys, padedantys mums suprasti, kaip keičiasi užterštumo lygis, kai gyvename kasdienį gyvenimą.
Leah duomenys parodė, kad kasdienės įprastinės veiklos, pavyzdžiui, maisto gaminimo, valymo ir važiavimo automobiliu, metu užterštumo lygis padidėjo. Visą ataskaitą skaitykite čia.
„Dyson“ oro kokybės kuprinė
Tyrimų tikslais sukurta „Dyson“ oro kokybės kuprinė yra ilgametės patirties ir oro valymo technologijų tyrimų rezultatas. „Dyson“ inžinieriai perdirbo mūsų valytuvų jutiklių technologiją, todėl ji tapo mažesnė, lengvesnė ir nešiojama - idealiai tinka oro kokybei matuoti keliaujant.
Trys kuprinėje esantys jutikliai duomenims apdoroti naudoja unikalius algoritmus. Pirmasis matuoja temperatūrą ir drėgmę. Antrasis aptinka dujas, pavyzdžiui, azoto dioksidą (NO2). Trečiasis naudoja lazerius, kad aptiktų KD2,5 ir KD10. Šie duomenys sujungiami su informacija, gauta iš įmontuoto GPS, ir taip sukuriamos ataskaitos apie oro kokybę.
Dažniausiai miestuose aptinkami teršalai
-
PM10
Potencialiai kenksmingos žiedadulkės ir alergenai.
-
Azoto dioksidas (NO2)
Didelė koncentracija aptinkama netoli kelių.
-
PM2.5
Mikroskopinės dalelės, susidarančios dėl pramonės išmetamų teršalų ir deginamos medienos. Jos gali prasiskverbti giliai į kvėpavimo takus.
Teršalai kelia problemų ne tik lauke.
„Dyson“ valytuvuose naudojama ta pati išmanioji jutimo technologija, skirta aptikti ir surinkti patalpose esančias daleles ir dujas.